KONGLOMERATY KWARCOWE

Konglomeraty kwarcowe ze względu na swoje liczne zalety oraz unikalny wygląd są coraz częściej wykorzystywane jako materiał na blaty kuchenne lub łazienkowe, kominki, parapety, schody, okładziny ścian i posadzki.

Kluczowym atutem kwarcu jest jego wytrzymałość i jednolita kolorystyka za sprawą, której jest ciekawą alternatywą dla granitu, dodatkowo umożliwia on tworzenie dowolnych i wyjątkowych kształtów co niemożliwe jest przy wykorzystaniu granitu lub innego kamienia naturalnego.

 Konglomerat to materiał powstający z połączenia piasku kwarcowego z żywicą i pigmentem, dzięki czemu możliwe jest stworzenie płyt o wyjątkowym wyglądzie, które cechuje niespotykana w innych kamieniach naturalnych głębia kolorów, intensywny połysk, a także wyjątkowo szeroka gama kolorystyczna.

Właściwości konglomeratów:

- Trwałość i wysoka odporność na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne – są odporne na wysoką temperaturę do 200° C, promieniowanie UV, ścieranie, zarysowania, uderzenia oraz zaplamienie (tłuszcze, wino, soki, itp.).

- Łatwa pielęgnacja, niska nasiąkliwośc wody – jest to szczególnie istotne w przypadku blatów kuchennych i łazienkowych gdzie mamy stały kontakt z wodą.

- Gładka i błyszcząca powierzchnia, elegancja formy – łatwo poddająca się obróbce.

- Nowoczesny i ponadczasowy wygląd każdego wnętrza.

 

 

 

 2016 Galeriapiaskowca.pl

Odwiedzin: 10701